Aktualitet

FOTOT: Qyteti shqiptar më i varfri në Europë, por me një bukuri mbreslënëse

Nga L.B | 8 March, 2021 10:17

Rrethi i Kukësit, sipas një raporti të Eurostat, konsiderohet si më i varfëri në Europë.

Është për t’u habitur në fakt, pasi peizazhi i këtij vendi është fantastik dhe mund të kishte pasur investime në turizëm, që mund ta ringjallnin zonën.

Më poshtë një galeri që tregon se edhe pse i varfër, Kukësi ka një bukuri që nuk është shfrytëzuar si duhet deri më tani.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

20 komente në “FOTOT: Qyteti shqiptar më i varfri në Europë, por me një bukuri mbreslënëse”

 1. tropoja says:

  tani zhvillohet ka aeroport dhe vershojne turistet nga parisi zvicra australia i hyp vlera patates sa floriri rrofte skenderbeu yne

 2. Lani says:

  Me bukuri do ushqehen kuksianët?! As bujqesi (se mos kane toke ata. Edhe ate pak qe kishin ua mori aeroporti) as blegtori. Vetem duart kane dhe ato i kane per “pune” ne Angli se atje u del me mire.

  1. Emiljan says:

   Populli Kukesit kane mbetur si para 100 vite ne kohe jetese. Natyre bukurie ka ne gjdo vend bote,por shiko se si jeton njeriu aty,sepse ne pikepytje eshte jeta njeriut ,jo jeta kafshes qe jeton ne natyre.

 3. Per qytetın e Kukesıt ı kemı thene qe ne kohe te monızmıt Qe Kukesı shkele mbı ar dhe hane bare,

 4. joel shkodra says:

  Ju e mbyllni shkrimin “nuk eshte shfrytezuar sa duhet deri me tani”. Po arsyen se pse nuk eshte shfrytezuar perse nuk e thoni? Apo duhet lene “ndonje gje pa bere” per mandatin e trete. Pastaj do te leme “ndonje gje pa bere” per mandatin e katert e keshtu me radhe. Se po t’i kishim bere te tera, ç’kuptim do te kishte, apo te vinte opozita ne qeveri e t’i gjente te gjitha gati. Siç thuhej dikur me ironi: Po te kthehej ne toke deti Adriatik do te na vinin ketu italianet e do ta gjenin “socializmin” gati.

 5. dardan says:

  Kuksianet duan Saliun , kush ua ka fajin?

 6. 0697263641 says:

  Per Kukesın dhe dısa qytete ne verı te vendıt ı kemı pase thene Qe shkelın mbı are dhe hajne bare,

 7. Altin says:

  Kam pas ne plan nje projekt por me taksen 10euro te rruga e kombit ra poshte.
  Nuk del llogaria.

 8. mond says:

  cdo gje ne kohen e vet, Kuksin do ta bejne kuksianet , as PS e as PD, sado investime te hidhen duhet te kete nje interes , kur emigranteve tju mbushet mendja qe mos punojne me per anglezet atehere do kthehen dhe me pervojen, idete dhe paret angleze do bejne qe dhe ajo zone te marre gradualisht vlerat qe meriton, pastaj vijne me rradhe dhe ivestimet e tjera te medha nga shteti apo evropi.

 9. Agım Kraja says:

  Altın per me shku ne kukes ka edhe rruge te tjera sı nga lıqenı ı Fıerzet, Rruge automobılıstıke e kombıt qe e paske pa leverdı,,me leverdı ke rrugen e vjeter Mırdıte Fushe Ares,Shkoder Puke Fushe Ares shemrı Kukes,Prıshtıne prızeren Kukes,M e avıon qe do te shkohet nga Rınası ne Meteor Kukes,Pra ke gjıthe keto varıacıone zgjell dhe merr,

 10. Ushtar i Endri Fuges says:

  Pyetini nje here keta te EUROSTAT-it, femijet te gjithe pernjehere i bene apo njeri pas tjetrit ?

 11. Taulant says:

  Pse eshte i varfer Kukesi.
  Vetem Flamur Noka eshte nje mal me flori, pa llogaritur salixhinjte e tjere.

 12. Lol says:

  Se mos vetem Kukesi.!Kjo eshte Shqiperia qe duam.Perderisa mbajme Edi Ramen per kryeminister.

 13. Demokrati i vërtetë says:

  Në të vërtetë Shqipëria në tërësi dhe Kuksi në veçanti, para se të na bëhej Rama kryeministër, dmth kur kryeqeveritarë kishim Berishën, Nanon apo Metën, shkëlqenin!!! “Fat i keq” i shqiptarëve që me duart e tyre ia bënë vetes duke zgjedhur për kryeministlr këtë “bukëshkalë”! Dhe për inatin tonë, që e urrejmë kaq shumë, do na i zgjedhin praapë në 25 prill. Po pastaj si do t’ia bëjmë, do vrasim veten? Joooo, jeta vazhdon. Pse jo kur vazhdon për mrekulli me Metën president dhe Saliun trajner i skuadrës “Shqup”-i.

 14. Bureto says:

  Titulli i referohet qytetit të Kukësit, por në 16 fotot e ekspozuara ai nuk dukej gjëkundi. Të paktën të kishte 3-4 të tilla sa për ata që nuk kanë qenë donjëhetë në Kukës ra njihnin sado pak. Gjithsesi edhe fotot e tjera venin nga vdnin paraqitnin kodra dhe ujë, ku prej tyre edhe po të doje nuk hçgjeje ndonjë gjë mbreslënëse. Kjo mënyrë promovimi e Kuksit, si trevë apo si Bashki, siç thotë populli, në vend që t’i vejë vetulla i nxjerr sytë!

 15. New Kuks says:

  Keta per te prere dru dhe per pune krahu ne bujqesi kane qene gjithe jeten.I mbajme mend kur kalonin ne qytet me sharre dhe sepate duke bertit “dru me pre”,kane qene punetore pa pretendime.Kur i pyesnin cfare doni dicka per qerasje per njerezillik,”buke me shelqer” kerkonin te shkretet.Nga u doli gjithe ajo dhune,agresivitet si zone flasim nuk merret vesh??!?.Tani nuk mbahen niperit e bujkroberve me mercedez dhe muzike ciftelie ne kupe te qiellit.Dmth i mire i mire por ne fund lexon malok

  1. vjeshta says:

   Ne keni çiftelinë. Po ti, shallvaret e çitjanet e Lindjes se Mesme?

 16. Tony says:

  O idiot nethoshim dru me pre se ishte parruulla me the qi Motren,sa per kuksianet kan aq para queen I kan ber ne Anglo me ble krejt shqiprin,prandaj kujdes kur permen kuksin se the………

 17. Kukesı eshte lulenekrahasım me rrethın e Pukes Eshte qytet qe shkele mbı are dhe hane bare,Jane 3 lıqej te hıdrocentraleveqe mbeshteten mbı tpken e ketıj
  rrethı dhe asnje nga hıdrocentralet nuk ı eshte lene nen admınıstrım,
  Mbaj mend kur punoja ne F,Arsı,cdo jave nga fabrıkat e bakerıt mbushej fugonı me are dhe shkonte ne Tırane,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.