Aktualitet

Artisti i njohur flet nga SHBA për incidentin në Elbasan: Mos i afroni plehrat e qytetit!

Nga A | 14 March, 2021 18:02

Astrit Çerma, një nga aktorët e njohur shqiptar, i cili ka lindur e jetuar në Elbasan, por që prej vitesh ka emigruar në SHBA, është prononcuar për incidentin e sotëm që prishi ditën e verës, nga provokimi i disa militantëve të PD-së.

Çerma, i cili gjithë jetën e tij ka qenë aktor i teatrit “Skampa” dhe që është mjaft aktiv në rrjetet sociale, ka shkruar në faqen e tij në Facebook: “Nuk dua të di në jan “të djathtë” apo “të majtë”…

Janë elbasanlli, dhe si elbasanlli, TURP  TË  KENË që përbaltin ditën e bukur të festës që elbasanllijt i ka bashkuar të gjithë, mysliman, ortodoks, bektshij, katolikë…

Këta janë plehrat e Elbasanit…

Fshihini nga rrugët e sheshet dhe gëzoni festën siç e keni gëzuar qindra e mijëra vjetë

A.Çerma…”.

Astrit  Çerma, përveç aktor është edhe poet.

Ai studioi për aktor në Tiranë dhe pas studimeve u rikthye në qytetin e lindjes. Menjëherë fillon një karrierë të vrullshme dhe të suksesshme në kinema, duke interpretuar  në filmin e tij të parë “Brazdat” (1973). Në vitet ’70 luan disa role protagoniste, si në filmat “Në fillim të verës” (1975), “Ilegalët” (1976), “Thirrja” (1976), “Fije që priten” (1976), “Ata ishin katër” (1977) etj. (TemA)

Share! Facebook Twitter Whatsapp

34 komente në “Artisti i njohur flet nga SHBA për incidentin në Elbasan: Mos i afroni plehrat e qytetit!”

 1. Nga Elbasani says:

  Ata qe bane rromuj sot ne Elbasan nuk jane ELBASANLLI.
  Jane hajduta te pd dhe lsi te arrdhe nga Tropoja e Dibra qe shiten si Elbasanlli.
  Me 25 prill Elbasansit do votojne ne mase PARTIN SOCIALISTE.
  Partia e vetme qe punon per Populli.

  1. Social says:

   Pirdh pirdh, i ke me emra e me foto.

  2. Elbasanlliu says:

   Elbasani eshte qytet Osman. I ndertuar nga sulltan Mehmeti. Nuk i perket as PD-se e as PS-s. I perket trashigmtareve te familjes se sulltanatit Osman.Keto dy parti qe kane shkaterruar Shqiperine duhet te rrine jo vetem larg Elbasanit por te gjithe Shqiperise.

   1. Pandeli says:

    Kur nuk di mos fol si ka munesi te thuash qe Elbasani eshte qytet osman per nje nga qytqtet me te vjeter ne Shqiperi me emrin Skampa

 2. AlbNY says:

  Astrit Cerma ka qene i PD-se. nese ka ndryshuar, le ti demaskoje rrugacet e PD-se, ne te kundert ta qepe e te ndjeke rrugacet e PD.

  1. N.VJOSA says:

   Ti @AlbNY,
   flet sikur Zoti Çerma te ketë qënë “palltua” e PD-së…!
   Astrit Çerma nuk eshte Xhaketë…
   Njerzit nuk jane martuar me Partitë….
   Dje ka votuar per PD, sot PD nuk ja mbush mendjen dhe voton PS apo nje parti tjeter.
   Sjellja e cubave te Sali Cubit dhe te Leshelis eshte e peshtire, e denueshme , nuk eshte kulture qytetare dhe e njollos Elbasanin, ja prish festen tradicionale dhe te bukur qe tok me ta e feston mbare Shqiperia!
   Por Astriti ka folur fjale te florinjta…!
   MOS
   NA
   PRISHNI
   FESTËN!…
   A më kuptoooooooooooooooon?!…

   1. TP says:

    Akoma ketu ti kerme, shko laj pjatat. Mos u merr me politike se je injorant. I pe me emra dhe foto? Te gjithe kriminelet e mbrojtur nga drogaxhiu KM

 3. emigranti says:

  Astrit Cerma ka qene dhe eshte nje vlere kombetare.Pak ,si ai stigmatizojne fuqishem,me forcen e penes e te mendjes,bandat kriminale politike, autore ,regjizore,e aktore te degjenerimit social-ekonomik,kulturor e ushtarak,te shoqerise shqiptare gjate ketyre 30 vjetve.Ata qe pa ju hyre gjemb ne kembe dhe me nje paturpsi e arrogance prej gangsteresh,kerkojne gjithmon e me shume pushtet,per t’a cuar deri ne fund vepren e tyre kriminale.Keto e te tjera fenomene te kesaj natyre ,kane qene objekt e subjekt i krijimtarise se bollshme sasiore e cilesore te tij .Por,kriminelve ne shtet e pushtet ,nuk ju pelqen krijimtaria e tij.Nderet e vlersimet i kane per karagjozet qe ju lepihen e ju kendojne ditirambe..E kjo,ka pak ose aspak rendesi.Ai eshte i nderuar e respektuar nga shumica e shqiptareve.E kjo vlen shume me shume se nje dupje(dekorate) e shtetarve hajdut kriminel e anadollak,te rredhes.Qofsh gjithmon i nderuar i dashur Astrit Cerma.

 4. SON says:

  Alb Ny…Astriti nuk ka qene kurre me PD….perkundrazi….

 5. Cerriksi says:

  AlbNY Astriti nuk ka qene asnje minute i PD-se.Qe per pak kohe me Partine e N Cekes dhe u largua prej saj kur kuptoj se ajo qe vegel e PD,per te mos qene me pjese e asnje partije.

 6. SOT LULZIM BASHA ISHTE MUNDESIA ME E MADHE E JOTJA TE LISHE ELBASANIN NE KRAHUN TEND.POR VEPRIMI YT APO I MILITANTEVE TE TUAJ NUK BETE GJE TJETER VETEM SE FITUAT URREJTJEN E ELBASANLLIJVE DHE TE SHQIPRIS ME PERPLESJEN QE U BE .PO SIKUR NE KETE DITEE TE BUKUR TI TE KISHE PERDORUR PAK FARE MENCURI DHE DIPLOMACI DUKE I THENE POPULLIT TE ELBASANIT SE KJO ESHTE NJE DITE E MADHE ,DITE QE NGA JU PO E FESTON GJITHE SHQIPRIA DHE SSOT NE DUHET TE JEMI TE BASHKUAR ,TE FESTOJME TE GJITHE IMAJTE E I DJATHTE ,MYSLIMANE E TE KRISHTERE ,FESTA SOT DUHET TE NA BEJE QE TE MOS MERREMI ME POLITIK DHE AS DHE NJE FJALE SOT PER TE.SOT DUKET TE GEZOHEMI TE GJITHE DHE TE TREGOJME QE DIME TE FESTOJME SI SHQIPTARE ANE E KAND SHQIPRIS PER NJE BASHKIM DHE PUNE TE PERBASHKET PER ARRITJET E SHQIPTARVE ETJE ETJE.POR TI LULZIM JE MJE SHABLLONIST QE ME VEPRIMET E TUAJA VETEM URREJTJE FITON PER VIZIONIN E CEKET QE KE,.JE NJE NJERI ME TE META SHUME TE MEDHA NE FORMIMIN TEND DHE ZGJUARSIN TENDENUK KE AS ME TE VOGLEN NUHATJE PER TE PERFITUAR NGA EVENIMENTET .MENDON SE ME URREJTJE FITOHET…. JO LULZIM DHUNEN ASKUSH SE DO QOFTE I MAJTE APO I DJATHTE AJO I SHERBEN VETEM SE KEQES. BARDHYL

  1. Lala says:

   Nuk bëjnë dot ndryshe o Bardhyl, ato mësime kan mar nga babai shpirtëror Bershobiberomillosheviç.

 7. N.VJOSA says:

  Ti @AlbNY,
  flet sikur Zoti Çerma te ketë qënë “palltua” e PD-së…!
  Astrit Çerma nuk eshte Xhaketë…
  Njerzit nuk jane martuar me Partitë….
  Dje ka votuar per PD, sot PD nuk ja mbush mendjen dhe voton PS apo nje parti tjeter.
  Sjellja e cubave te Sali Cubit dhe te Leshelis eshte e peshtire, e denueshme , nuk eshte kulture qytetare dhe e njollos Elbasanin, ja prish festen tradicionale dhe te bukur qe tok me ta e feston mbare Shqiperia!
  Por Astriti ka folur fjale te florinjta…!
  MOS
  NA
  PRISHNI
  FESTËN!…
  A më kuptoooooooooooooooon?!…

 8. Banditi vicidolas says:

  Respekt per te nderuarin artist Astrit Cerma,i cili na ka dhene shume emocione ne rolet e tij te shkelqyera ne filmat shqiptare qe i referohen ne vecanti epopese se luftes Nac-Cl.I urojme suksese ne jete.Mesazhi i tij eshte i qarte : “Jo dhune,por harmoni shoqerore dhe fetare”.Mesazh qe nuk i drejtohet partive politike,por qe i drejtohet popullit te Elbasanit,i cili ka jetuar e jeton vazhdimisht ne paqe e ne harmoni pavaresisht besimit fetar e bindjeve politike.Kultura elbasanase duhet te mbizoteroje pertej pasioneve politike dhe elementet e partive politike qe perpiqen te mbjellin percarje e incidente politike duhet tu tregohet vendi me vote ne 25 prill.Dhe Elbasanasit ne keto 30 vjete kane ditur te ndajne egjeren nga kashta dhe syte i ka ne balle te shohe se kush dhe perse i shkakton incidente e provokime te tilla sic beri sot partia e Lulzim=Berishe Bashes,duke organizuar militantet e saj te krahut te forte te prishin viziten miqesore te Edi Rames ne kete dite te shenuar per elbasanasit !

 9. Dr says:

  ESHTE E PABESUESHME QE ELBASALLINJTE TE SOLLEN AQ KEQ NE DITEN E VERES.
  LULI BASHA I MERR ME VETE MALOKET, FSHATARET NGA DO QE SHKON, PER TU DIKUR QE KA SHUME NDJEKES.
  NE DURRES, NUK KISHTE ASNJE DURRSAK NGA ATO QE I RRININ MBRAPA SI BODIGARD.
  ESHTE SKANDALOZE, QE AI I SJELLI ME AUTOBUZ MILITANTE HULIGAN.

 10. Kujtimi says:

  Sot ne festen e Dites se Veres, nga dritaret e Spitalit Elbasan hidhet nje i ri 25-vjecar me Covid e eshte ne gjendje te rende!
  Dhe eshte i 6-ti rast qe ndodh per ti shpetuar asaj, “Shendetesise falas”
  O Tit Cerma, rri atje ne Amerike e mba arka, se ketej nga Elbasani nuk ja ke idene se c’ndodh!

  1. vertino says:

   Ti me nick “kujtim”,ha mut se te ben mire por mut nga ai bio i Sal Berishes.That’s it.

 11. tropoja says:

  gjynah si e katandisi dhe elbasanin edvin mafia gjithe ato grupe mafioze klane grupe vrasje per dit te pakten sot per diten e veres te linte provokimet dhe sharjet se boll po vuan elbasani nga keq qeberisja e bandes se rames elbasani durresi vlora qytetet ku krimi po ulet kembe kryq me bekimin e edvin xhahilit turp turp por 25 prilli po afron ripjellja po ngordh po cof

  1. Shakaxhiu says:

   O @Tropoja Zagari,
   I turperuat malsoret me kete lufte te piste politike,
   Vetem shpifje,
   vetem sharje,
   vetem demostrata per pushtet…
   Paskeni qene te ndyre shume ,
   Ju cubat e te ashtuquajturit grupi Çiftelia te lepinit Sumen nje here e nje kohe…
   Tani u bet trima.
   Ju zagaret e Saliut nuk i afroheni dot Rames as nga karakteri, as nga kultura, as nga zelli per punë…
   Yyyyyt ndyresira ,
   se ja shkerdhyet fytyren jo vetem malesorve ,
   por mbare Shqiperise…!

 12. Buda says:

  Per pseudonimin Elbasanlliu:
  Eshte merite e popullit te vjeter tashme i quajtur shqiptar,
  qe e ka ruajtur karakterin pagan te Festes se Dites se Veres, pikerisht me 14 mars,
  kur Dita fillon te behet me e gjate se Nata. Ne boten anglo-amerikane,
  kjo feste ka marre emrin e nje prifti skocez “St. Patrick Day” dhe kremtohet me 17 mars te cdo viti.
  Pra, elbasani eshte qytet i lashte pagan, quhet Skampa nga latinet dhe eshte
  vend i shenjte ku shqiptaret e cod besimi fetar, te cdo partie politike duhet te festojne,
  te kendojne, te hedhin valle e te dashurohen pa dallim feje krahine e ideje!

 13. Koli says:

  Ti Kujtimi mos i bej gjerat kaq politike.Me vjen keq per 25 vjecarin por se kuptoj ku do dalesh qe i flet Artistit Cerma sikur eshte faji tij.Kto gjera ndodhin kudo,jo me larg por ne Itali qe ka spitale te mrekullueshme,vdiqen me mijra persona ne shtepi,se nuk munt te kuroheshin ne spitale.Po diskutohej per disa Pisa qe prishen Diten e Veres,qe eshte dita me e bukur dhe e vecante qe festohej vetem ne Elbasan.Mos u merrni shume me politike se nuk fitoni gje,kushdo qe do fitoje do vjedhin sic kane bere keto 30 vjet. Por te pakten me sa shoh,Edi eshte me i miri i te keqve.Me rrespekt nga nje Elbasanlli,dhe i uroj djalit qe te sherohet sa me shpejt dhe te shkoje prane familjes.

  1. Kujtimi says:

   Koli, ne asnje spital te globit nuk jane hedhur nga dritaret te semuret me Covid, pervec se ne Shqiperi1 Ndaj dhe mos merr persiper te besh rolin e naivit budalla sikur nuk kupton. Di ndonje ti ne Itali a gjetke te vetvritet nga dritaret e spitalit? Kaq, e mos e tjerr kot me tej.

 14. taso kume says:

  BRAVO te madhe nje njeri dhe artiste i ekulibruar, kam pat simpati qe kur beri rolin e SHYQERI ALIMERKOS,nga TRAGJASI ne filmin NE FILLIM TE VERES, ja kemi per faleminderit ,SHYQERIU hero i popullit u vra mbrapa kraheve tek URA E GJORMI (VLORE) ,dhe mendoje se ne kete kohe DULLA kishte filluar pastrimin e ruges per pushtet me orjentim te MUGOSHES DHE POPOVIçIT.GJithmone SERBET kane ifluencuar ne politiken SHqiptare dhe jam i bindur qe sot kane dale per te prishur festen SPIUNET E SERBISE,per ironin e fatit historia perseritet.

 15. Shakaxhiu says:

  O @Tropoja Zagari,
  I turperuat malsoret me kete lufte te piste politike,
  Vetem shpifje,
  vetem sharje,
  vetem demostrata per pushtet…
  Paskeni qene te ndyre shume ,
  Ju cubat e te ashtuquajturit grupi Çiftelia te lepinit Sumen nje here e nje kohe…
  Tani u bet trima.
  Ju zagaret e Saliut nuk i afroheni dot Rames as nga karakteri, as nga kultura, as nga zelli per punë…
  Yyyyyt ndyresira ,
  se ja shkerdhyet fytyren jo vetem malesorve ,
  por mbare Shqiperise…!

 16. ER says:

  Astrit Cerma eshte nje nga aktoret me te mire shqiptar, me plastike ta pakrahasueshme
  Vlere e kombit shqiptar

 17. Bashkimi nga Londra dikur 80 leksh,,sote 00444 says:

  Vari..k..
  Ketu behet fjala per te ardhmen e Prinderve te te gjithve ,,per Femijet e Nenat e Motrat e Vellezerbe te te gjithve…Keta kopil Politikane Duke filluar qe nga Serbi e deri te Floriri e Lulushka shalengjitur ..
  Tallen me kete popull te shume vuajtur ..

 18. ILYRIA says:

  TP = Tulipan Partie….
  Problemi eshte qe shqipetaret ne Maxhoritar jane majtist…….Demokratet paten te gjithe mundesine ta benin ate Vend pas 90-tes…por Sal Ram Berisha kishte detyra te tjera, te shummenduara nga Fqinji Veri-Lindor por edhe nga Arinjt e Bardhe te Siberise…..kete akoma nuk e keni kuptuar ju Tulipan…..tani kur Diten e Festes Tulipanet si ty fillojne e ulerasin Rama Ik ka edhe Popull majtist, qe e do ate Njeri dhe Politikat e tij……si thua ti Tulipan duhet te shkonin Qytetaret elbasanllinj majtist/progresist/qe kane Sy e Veshe/shikojne e degjojn/ dine c`eshte e mira dhe e shemtuara/ shohin Presi-qenin qe provokon Lufte…e tu shtrengonin duart, e ti pergezonin ata provokatore……jo mor Xhan se ka Kufi pislleku dhe Luftnxitja e Sal Berishes dhe Lir Metes……….Kur te zhduken ata te dy do shohesh se shumica e shqipetareve jane Njerez me Mend ne Koke dhe nuk i thone Derrit Daje….ajt shnet……ene futju Punes….mos prit Pune gjithmone nga Partia…..

 19. FATMIRI says:

  ATA NE ELBASAN JAN BANDA TE PAGUARA TE S BERISHES DHE I METES NJERZ PA IDENTITETI PLERA ESHTE MIRE QE TE BEJN TE TILLA SKENA SE HUMBJA DO TE JET ME E MADHE

 20. Velo says:

  Astrit Çerma është një aktor dhe intelektual i këtij vëndit. Ç’rëndësi ka përkatësia partiake. Dëgjoni këshillën e tij që është një thirrje për të gjithë militantët injorantë të çdo krahu.

 21. Bledi says:

  E ka llafin per kalanë po lere se aq ka lexuar

 22. Ura shkuminit says:

  Deputetja ne kerkim te votave flutra nga elbasni, do shkruaj per bemat e horrave qe ate e kane shqetesuar shume, do shkruaje per qetesine e bashes dhe per diten e bukur qe ja bene te peshtire dites se veres disa rrombythje qe kujtojne bashke me fluteren se keshtu vihet ne pushtet. Elbasanllijte nuk jane provinciale ashtu sikur do ti donte bashkqytetarja kandidatja flutra açka, per ti hedhur hi syve atyre qindrave qytetareve ne diten dhe festen me te bukur qe kemi ne elbasanllijte. Elbasanllijte do te dine ta ndajne te miren nga e keqja, sepse qytetaria dhe historia e elbasanit shkruhet nga rilindasit tane. Te fala flutures, elbasani do votoje.

 23. genti says:

  O Kujtim qe me mire te quhesh Harrim !
  Qenke nje trap si askush tjeter. Nuk shikon mer qorr se kush I kurdis keto ore te dala jashte mode por do kapesh pas degeve te shpifjes dhe mashtrimit.
  Nuk e ka fajin Astrit Cerma per legenat si Sali halja ,Ilir hajduti,Monika e pangopura ,Lul idioti e te gjithe ata qe u vene mbrapa. Astrit Cerma eshte ,ka qene dhe do te jete gjithmone figure me vlera te pamohueshme. dhe jo sahanlepires .
  Vetrem pse eshte I tille u largua nga llumi e zullumi qe ju ka mbytur e po ju mbyt.
  Shqiperia ka vetem nje rruge per tu bere vend normal. Te denoje te pandeshkuaret deri tani : Sali qeni,Ilir&Monika hajdutet,Lul qyrrashin edhe derivatet edhjera te partive te tyre. Nuk cohet jeta vetem me mashtrime o Harrim.

 24. Elbasanlliu says:

  Pandeli po flitet ne artikull per qytetin e Elbasanit. Elbasan eshte osmanisht dhe perkthehet ne shqip. Vura doren. Kur nuk din mos flit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.