Antena

Bilushi i Metës rekomandon masat e duhura pas deklaratës së Metës, që do jetë i çmendur deri më 25 prill

Nga b m | 15 March, 2021 20:17

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, presidenti Meta njoftoi se do jetë kështu, pra në të njëjtën gjëndje shëndetësore, deri më 25 prill.

Pas këtij njoftimi, Bilushi i Metës bëri këtë njoftim për shtyp:

“Të dashur miq!

Siç e konfirmoi dhe vetë presidenti, ai do të vazhdojë të jetë në këtë gjendje deri më 25 prill.

Për të shmangur incidentet dhe për të qenë në rregull me të gjithë palët, po bëjmë disa njoftime për të marrë masat e duhura, si më poshtë:

-Të gjithë policët e ruajtes së objekteve që zaptohen nga dikush që është nga opozita, duhet të mbajnë një palë rroba civile rezervë, që nëse zaptuesi thërret presidentin, ata të vishen civilë, me qëllim që të shmangin konfrontimin fizik me të.

-Të gjithë gazetarët kritikë me presidentin, është mirë të mos i dalin përpara, të mos i vijnë në konferenca shtypi dhe të mos bëjnë akuza për të, pasi do marrin përgjigjen e merituar, që do të tmerrohen.

-Të gjithë ata këngëtarë popullorë që nuk kanë bërë këtë javë këngë për Ilir Metën, është mirë të mos shfaqen në mjedise publike dhe të mos organizojnë koncerte deri më 25 prill.

-Të gjithë ata qytetarë që kanë probleme me Policinë e Shtetit, që nuk mbajnë maskë, bëjnë aksidente, kapen pas orës së ndalim qarkullimit, kapen duke vjedhur nga halli se s’kanë bukë, apo gjëra të tjera, kanë në dispocion numrin e presidentit për të zgjidhur hallin, duke i hequr nga duart e policisë.

-Të gjithë ata qytetarë që kanë shitur më parë votën, duhet të jenë vigjilentë, pasi mund t’u shkojë dikush e t’u ofrojë lekë në emër të LSI-së.

Në asnjë mënyrë të mos i marrin pa i verifikuar njëherë, duke i telefonuar presidentit.

Në rast se nuk është i LSI-së, t’i pritet dora.

-Të gjithë ata qytetarë që nuk mbajnë për zile këngën për Ilir Metën, të shmangen nga takimet e opozitës, se mund të jenë provokatorë.

-Deklarata e presidentit, se deri më 25 prill do të jetë në këtë gjendje emocionale që është tani, nuk nënkupton që është doemos i çmendur, dhe as budalla.

Ai është i shqetësuar”.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

2 komente në “Bilushi i Metës rekomandon masat e duhura pas deklaratës së Metës, që do jetë i çmendur deri më 25 prill”

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Mirë e ke Bilush
  me “Zoti të Dhashtë”
  por, si do ia bëni
  me dat’ njëstegjashtë?
  .
  Gati Panaritin
  t’a neutralizojë
  më njëzetegjashtë
  Ju, do iu kafshojë.
  .
  Ju, që jeni afër
  Ditën e Rrënimit
  bëni Tetanozin
  kurën e Tërbimit.

 2. hektor says:

  Zoti Mero te thuash bibilush i Metes edhe i falen gabimet por ai eshte k*r i Metes qe ka pjerdh….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.