Aktualitet

FOTOT: Domethënia e veçantë që qëndron pas tatuazhit të preferuar të Rita Orës

Nga A | 16 March, 2021 15:43

Rita Ora ka qenë në qendër të kritikave pasi organizoi një festë për përvjetorin e 30-të në një restorant në Londër në fund të vitit të kaluar, në një kohë kur ishin marrë masa të rrepta për shkak të pandemisë. Së fundmi, këngëtarja shqiptare ka udhëtuar drejt Australisë, pasi është pjesë e jurisë së spektaklit “The Voice”.

Në një intervistë që ka dhënë për “Australia’s Ash London Live”, autorja e hitit “Anywhere” është shprehur e penduar për 30 tatuazhet që ka bërë në trup, dhe po mendon që gjysmat t’i heqë. Ajo është shprehur se një ndër më të pëlqyerit e saj është tatuazhi me fjalën “zog”, që e bëri pasi e ëma, Vera e quante “zog i vogël”.

“Kam shumë tatuazhe dhe do të doja që të mos i kisha gjysmën e tyre dhe të gjithë ata që kanë tatuazhe përfundojnë duke thënë këtë gjë. Por kam një tatuazh, të cilin e dua shumë. Ai lexon ‘Zog’, që është në shqip dhe nëna ime gjithmonë më thërriste zogu i vogël”, ka treguar këngëtarja shqiptare.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

4 komente në “FOTOT: Domethënia e veçantë që qëndron pas tatuazhit të preferuar të Rita Orës”

  1. Xhejms Shkodrony says:

    N shkoder thon -z”zog kurvet”

  2. Baca-Bajram says:

    Po pse more Xhejms i felliq Shkodranet kur flet keshtu. Tan keto fjale prej zilie i ke. Por me t’pyti, a e hajshe ate zogun e vogel me t’a dhan?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.