Aktualitet

Kërkesa për tifozë në stadium, ministria “lë thatë” FSHF-në, asnjë përgjigje nga qeveria shqiptare

Nga F B | 16 March, 2021 15:23

Ndeshja kualifikese më Anglinë në 28 mars për Kombëtaren shqiptare shënjon fillimin e kualifikueseve për Botërorin Katar 2022. Dueli që do zhvillohet në “Air Albania Stadium” duke nisur nga ora 18:00, është kërkuar nga FSHF që të luhet me tifozë.

Në lidhje me këtë dëshirë në kohë Covidi, FSHF pak ditë më parë shkroi një letër zyrtare për Ministrinë e Shëndetësisë dhe Qeverinë shqiptare, që të merreshin parasysh kushtet e stadiumit dhe hapjen e tij për 30 përqind të kapacitetit, në përmbushje të të gjithë protokolleve për sigurinë shëndetësore.

Deri tani, Qeveria dhe Dikasteri i drejtuar nga Ogerta Manastirliu ka lënë “thatë” organizmin e futbollit, duke mos kthyer asnjë përgjigje, qoftë edhe refuzuese.

Teksa na ndajnë më pak se dy javë nga dueli me Anglinë që luhet në Tiranë, kërkesa e FSHF-së për hapjen e 30 përqind të stadiumit që ka një kapacitet prej 22 mijë vendesh, nuk është marrë parasysh nga Ministria e Shëndetësisë.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.