Aktualitet

Mbeti jashtë listës për deputet, Andi Lila: Duhet të pyesni Bashën, po nuk mbajti premtimet do i gjuaj me top kokës

Nga F B | 16 March, 2021 17:16

Andi Lila ka komentuar në Procesin Sportiv se përse mbeti jashtë listës për deputet në qarkun e Tiranës. Ish-futbollisti i Kombëtares kuqezi, tregoi se për këtë duhet pyetur kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Lila tha se nuk është i mërzitur për këtë, teksa do japë kontributin e tij për PD, pasi ka qysh prej vitit 2004 anëtar. Me batutë, Lila tha se sëbashku me Gëzim Sinematin do shkojmë para kryeministrisë nëse premtimet e Bashës nuk mbahen nëse vjen në pushtet në zgjedhjet e 25 prillit. Lila ka qenë i angazhuar në zonën e vendlindjes së tij, Kavajë.

“Kur postova në rrjetet sociale se do isha në Procesin Sportiv, më thanë pse nuk je çdo javë. Pyesni Manushin ju thashë.

Tani më thoni pse s’je në listë, duhet të pyesni Bashën për këtë. Nuk jam mërzitur, jam pjesë e ekipit të PD që në gjimnaz kur isha në 2004.

Do vazhdoj të shpalos idetë që kam dhe kisha për sportin, me PD që kur të vijë në pushtet do i zbatojë. Nëse nuk e bën, Gëzim Sinematin e kam këtu dhe do shkojmë para kryeministrisë të qëllojmë me topa. Ne jemi për të mirën e sportit gjithmonë”, tha Andi Lila.

 

Share! Facebook Twitter Whatsapp

11 komente në “Mbeti jashtë listës për deputet, Andi Lila: Duhet të pyesni Bashën, po nuk mbajti premtimet do i gjuaj me top kokës”

 1. Hajro Lula says:

  Hahahahahahahahhahahahahah sa kam qesh , fundi i nje bythlepiresi dhe nje njeriu krejt te pavlere . i beri sa i beri fushaten e peshtire dhe e shrydhi si limoni , i piu lengun dhe e hodhi ne kosh te plerave , kete fund duhet te kene te gjithe pisat dhe lamashet …..ky nuk qe ai ndyresira qe mbushi stadiumin e ri me parulla Rama ik?? Ne vend te ishte ne krah te gjithe te ftuarve dhe ky si nje perfqesues dinjitoz , perkrah Presidentit te UEFA -s Caferin , se nuk do ti jepet me kurre ne jete takimi me te , po jo , do ndiqte udhezimet e Lul bythes , tani mbaje me shendet kopilin pisanjoz …….

 2. Berti says:

  Si nuk e kupton ky i mjeri qe Lul Basha eshte nje mashtrues profesionist.
  Luli sa eshte ora ?

 3. Malsori says:

  Si futbollist Lila luante me gjithe shpirt jo se shkelqente,ai nuk bente pjese e elites se futbollit shqiptar,sepse talenti i tij ishte shume i kufizuar.Si i till ju drejtua politikes,por ketu u pa se ishte fare pa nivel intelektualf nje karagjoz pa personalitet dhe Basha e hodhi ne koshin e plehrave pa filluar fare nga politika.Tani ka mbetur si legen me nje qeshje te shtire tamam si Agron Llaka.Malsori Boston

 4. legen futbollist, ha mut tani says:

  Sa mire ta ka bere o legen qe je pergjegjes per shkaterrimet ne stadiumin e ri air albania

 5. na mbyten injorantet turcelinj says:

  Me mire pyet kapter jarin me romeon ne gjyq,jul humoristin qe na bene per te vjell..
  Pyet gjeneralin nga lopzi,vellezrit e hollivudit budingu….

 6. hrushovi says:

  po ky ku bazohet qe do e mbaj fjalen Luli nga momenti qe ta drodhi ty perse mos ta beje dhe me premtimet piji lengun teseres se partis tre here ne dite pas buke e beje endrra se mos vjen ne pushtet e te te beje drejtor gjekundi

 7. Andi Lolo I PD says:

  Bravo koment perfekt!

 8. toni says:

  lila.deda,balliu,e ardhmja e pd

 9. Engjell says:

  O Andi,po ku te le radhe Noka,Ndoka,Paloka e shume oka. oka. ………

 10. Beni says:

  Kur loste futboll ikte si gomari ne lem,dhe tani qe ju fut politikes e njejta gje.Njeri i deshtuar ne te gjitha fushat

 11. mond says:

  po as futbollist cilesor nuk eshte ky do dhe deputet!!!! me Janinen e shtyu karieren e tij te famshme, kaq…..mos do dhe ndonje ministri ????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.