Aktualitet

Vaksinë ruse dhe kineze në Shqipëri? Ahmetaj: Po negociojmë me të gjithë globin

Nga J M | 16 March, 2021 23:17

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj mbrëmjen e sotme ka qenë i ftuar në Radarin Informativ në ABC, ku ka folur rreth situatës me pandeminë në vendin tonë.

Ahmetaj është ndalur tek vaksinat ku është pyetur lidhur me vaksinën kineze dhe atë ruse. Ministri është shprehur se Shqipëria po mundohet që të sigurojë çdo vaksinë efikase.

Ahmetaj: Ne kemi arritur të kemi kontratë më Pfizer. 

Ku kanë ardhur 38 mijë AstraZeneca. Po vazhdojnë mësuesit. 

Unë jam më i madh në moshë dhe ne kemi marrë vaksinë shqiptare. 

Ne jemi duke negociuar me të gjithë globin për vaksina.

Ne do mundohemi ti marrim të gjitha llojet e vaksinave efektive. Të shpëtojmë jetë njerëzish” tha ai.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

1 komente në “Vaksinë ruse dhe kineze në Shqipëri? Ahmetaj: Po negociojmë me të gjithë globin”

 1. ERTV says:

  Fillo negocio tani, dhe me Hugo Boss, Tomy Hilfiger, Gucci, Versace, Armani Lagerfild, etj etj…
  Ehhhh ku je katandis o Ed Rama, të kanë rëne poturet në fund të këmbëve përderisa del ky hajduti me çizme për çdo gjë…
  Oer programin ekonomiko- financiar ky, për vaksinat ky…
  Veç nqs ju ke dhënë urdhër ti (siç e ke stil) dilni e flisni…
  Po si nuk e kupton xhanëm me gjithë këshilltarët e leshit që ke se ky është politikisht dhe moralisht “kartë e djegur” aq i konsumuar sa dhe sikur të thotë diçka reale të besueshme, njerëzit do t’a shohin me mosbesim…
  Unë nuk jam “komisioni Ruli” por bëni t’a haj dreqi ndonjë anketim se cilët keni personat më te besueshëm dhe që njerëzit duan ti dëgjojnë edhe kur thonë bullshits

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.