Aktualitet

Ilir Meta u çmend, se i hapën vetëm një derë: Bashës ia hapën të dyja dyert

Nga L.B | 17 March, 2021 10:01

Sali Shehu thotë se Ilir Meta u çmend të premten dhe u përlesh me policinë, pse i hapën vetëm një derë.

“Më datën 3 ose 4 menjëherë pasi kam nënshkruar marrëveshjen me PD, mbledhjn e asamblesë në seli, ka ardhur një shkresë e paidentifkuar, pa autoritet shtetëror.

Kam tentuar të kontaktoj me Erion Veliaj, nuk ma ka hapur telefonin. I kam shkruar në ËhatsApp.

Më telefonon presidenti në Ëhatsapp me kamera. Ç’po ndodh aty thotë? Ka ardhur për 5 minuta atje, më ka pyetur si është situata dhe më ka thënë të ngjitemi lart të bisedojmë.

Kanë qenë 10 policë bashkie kanë penguar derën. Në momentin që tentuam të hyjmë me Presidenitn, stafi shoqërues i presidentit i ka rënë derës që ta hapnin.

Kanë hapur vetëm njërën portë. Kemi hyrë shtrënguar unë dhe presidenti. Pse nuk e bllokuan derën kur erdhi atje kryetari i Partisë Demokratike”, tha Shehu.

“Paskemi bërë gabim që nuk kemi hapur të dyja kanatet e dyerve, kemi hapur një kanat”, iu përgjigj atij, zv.kryetari i Bashkisë.

“Sigurisht që duhet t’i hapësh, e ke detyrim ligjor”, tha Shehu.

Pra Ilir Meta qenka çmendur pse atij i hapën vetëm një portë, ndërsa Lulzim Bashës të dyja portat.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

3 komente në “Ilir Meta u çmend, se i hapën vetëm një derë: Bashës ia hapën të dyja dyert”

  1. Ndue says:

    A ka ligj per kanditim te sigurimsave ne Shqiperi,pse nuk flet komisioneri i zgjedhjeve,pse nuk flasin te burgosurit politik,pse nuk flasin ata qe perpiloj dosjet ky legen

  2. Diana says:

    E kuptoni ne cfare derexheje jemi?Sali Shehu kryetar partie,ne fakt kjo parti nuk ekziston.Duhet me degju Sali Shehun.O zot cfare na ka gjet.

  3. redaktori says:

    E verteta e qarte – Kur FRD kishte Topin brenda selise, e mbante ate seli. Por kur FRD nuk kishte me Top brenda dhe shpallte aleance me opoziten, selia i bastisej me nje shkrese si leter bakalli pa autor e pa vule.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.