Aktualitet

Nikoll Lesi paralajmëron humbjen: Duhet të përgatitemi për përleshje më 25 prill

Nga L.B | 17 March, 2021 10:43

Nikoll Lesi nëpërmjet gazetës së tij ka paralajmëruar humbjen e zgjedhjeve më 25 prill.

Kjo, me argumentin se ato do të vidhen.

Ndaj ai i bën thirrje opozitës që të bëhet gati për përleshje.

“Nuk ka asnjë precedentë historikë apo logjikë politike, që sheh fituese përballë një uragani opozitar, një qeveri të kalbur nga korrupsioni tetë vjeçar, të dërrmuar nga skandalet dhe totalisht të paaftë për të drejtuar vendin. Ka vetëm një mënyrë që të ashtuquajturën Rilindje e nxjerr fituese. Është skenari i vjedhjes, manipulimit dhe masakrës elektorale të 25 prillit.

Ky variant i zgjedhjeve false po bëhet çdo ditë dhe më i qartë me afrimin e 25 prillit. Edi Ramës nuk i mjaftoi ndryshimi i njëanshëm i rregullave të lojës me Kodin Zgjedhor. Këto javë po shohim të dalin në skemë format më të pista të mamipulimit elektoral që nuk janë bërë asnjëherë.

Ngjarja e Elbasanit, ku bandat që shëtisnin të qeta në krah të kryeministrit dhe dhunuan opozitën nuk ishte thjesht një incident. Më shumë se kaq, ishte sinjali se krimi është bërë njësh me qeverinë dhe më 25 prill do të përdoret për të vjedhur vota.

Në çdo qark, veç drejtuesve politikë të PS, kandidatëve dhe kryebashkiakëve janë ngritur dhe grupe të gatshme me persona me precedentë penalë, të dënuar për krime të rënda dhe trafikantë. Këto elementë të mbledhur me kujdes, si në rastin e Elbasanit, përdoren për terror dhe dhunë ndaj opozitës. Janë pjesë e shtabeve elektorale të PS dhe nuk mungojnë në asnjë qark.

Aty ku drejtuesit e PS nuk shkojnë dot sepse njerëzit nuk i presin, aty ku kandidatët nuk kanë shans të marrin asnjë votë apo aty ku kryebashkiakët nuk kërkojnë dot vota se nuk kanë bërë asgjë, shkon grupi banditëve për të dhunuar dhe frikësuar qytetarët.

Bastisja e zyrave të Frymës së Re Demokratike, vetëm se firmosi koalicionin me PD, ishte sinjali tjetër se çdo institucion shtetëror duke nisur nga policët e parkingjeve të bashkive në këto zgjedhje do përdoren si ushtarë për presion dhe dhunë ndaj opozitës.

Në mes të Tiranës u denocuan dyqane të deputetëve të PS që kanë nisur të blejnë vota me miell dhe ushqime si në vende të botës së tretë. Nëpër rrethe, aty ku nuk mjaftojnë ushqime kanë nisur të vendoset çmimi për çdo votë, 50, 100 apo 200 euro.

Paratë e korrupsionit tetë vjeçar po përdoren për të blerë vota dhe mandate deputetësh, të cilët sërish do të bëjnë korrupsion dhe krime edhe më të mëdha. Dhunë, terror, blerje votash. Kjo strategji, përfshirë dhe atë të përhershëm të vjedhjes së votave në tavolinë, tregon se përballë opozitës nuk është një kundërshtar normal politik, por një regjim me banda dhe gjithë infrastrukturën shtetërore.

Opozita ka më shumë se 1 milionë vota të qytetarëve që mjaftojnë për të rrëzuar çdo pushtet, por duhet të jetë gati për çdo skenar duke nisur nga ai i mbrojtës së votave.

Regjimet nuk rrëzohen vetëm me vote”, shkruan ai në gazetën e vet.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

18 komente në “Nikoll Lesi paralajmëron humbjen: Duhet të përgatitemi për përleshje më 25 prill”

 1. new york says:

  O fare e keqe ,pse ndjell zi,o gjak prishur thuaj fjale dashurie e bashkimi more pis.

 2. Kryetari i parlamentit says:

  ME KE DO PERLESHESH O DEBIL BERISHA TE FUTI ANDEJ NGA DOLE TE KA ARDHUR ZERI

 3. votuesu says:

  Ky fashist qe ben thirrje per lufte, duhet arrestuar urgjentisht. SPAK te zgjohet nga gjumi.

 4. Tr says:

  LESHI po mbjell Panik.
  Te DENOHET.

 5. Shqiptari says:

  Mendesia e ketij malloku llum,qe nuk ka kuptuar ende se Shqiperia eshte nje “Vend Demokratik,me Probleme”,është kaq e ndyrë dhe kaq naive,sa të ben per të qeshur,por dhe te irriton me marrezitë e saj.
  Shqiptaret me 26 prill do vazhdojne jeten normalisht,do lindin,do vdesin,do punojne dhe do gezojne,do dashurohen dhe do merziten,dielli do linde si zakonisht dhe vendi do vazhdoje drejt BE,do apo nuk do Lehësi.
  Thirrjet se më 26 prill do ndodhe “Kataklizma e Moisiut” ështe nje parandjenjre e humbjes se padroneve te Lehsit.
  Kjo bori e lodhur e Berishes,Metes dhe tere llumhanes shqiptare qe eshte ushqyer dhe majmur mbi gjakun,djersen dhe mundin e shqiptareve ne keto 30 vjet,poshtersisht ka mbtojtur tere llumin e Shqiperise me fletushken dhe mikrofonin tinzar dhe te pabese,duke e paraqitur llum si patriot,atdhetar,elite dhe shpetimtare te ketij populli te lodhur dhe te varferuar.
  Boll u lodhe moj putane e vjetur duke hedhur helm çdo dite se katranet e politikes jane te bardhe dhe te paster.
  Nuk do kete asnje gje nga ato qe ti nxit ,Nikoll Putana.
  Ah,nje gje eshte e sigurte:Bejlurçina jote e majmur me gjakun e njerezve te varfer nuk do vije me ne pushtet.
  Shqiptaret do e refuzojne dhe kete radhe,sado qe larot si puna jote do lehin dhe do ulerijne ne mikrofonet e piste dhe tinzar.
  Leri poshtersite,Lehes dhe behu nje here njeri,se je ndyrur kaq shume,sa nuk ka dete qe te pastron nga llumi.

 6. timo says:

  Një opozitë e plakur dhe lodhur, pa fantazi, pa imagjinatë, nuk ka se si të fitojë kundër një pozite të freskët dhe vitale. Ato që thua ti o Nikolin Lesi dhe patroi yt Meta, janë endra të bukura në diell. Jeni kaps. Skeni mundësi as të dh…i jo më të përplaseni për të fituar me dhunë. Megjthatë provoni. NATO do të jetë aty. Hajt!!! Suksese në jetë!!!

 7. likja te mori bilushi ti ke filluar e ferkon moniken. malesoret, si ti. per pi.. lene koken. je trim i madh, na thuaj ke do vrasesh ti. ik legen ti kerkon qe te cosh ne burg budalla meten qe ti te jeshe i lire me ba ca te duash. kujt i thu e ke me vra. ty te ka poshtrue berisha. mendon se ai duhet vra. nikolla i monikes. nikolle , te jemi realist, shit-blerja e vjedhja e vjedhja e votave ka linde me lindjen e lsi-se, kryetar i se ciles eshte ilir floriri. revolucioni me arme duhet te filloje ne lazel ku eshte vila e monikes tate me 28 dhoma e 9 nevojtore dy per mace. mos shko dem per mesimoren monike. nikolle cfare ka thene fatos nano per moniken,”kur nuk eshte iliri ne shtepi, shkojne shoket e ilirit e flene me moniken”. ke shkue per lesh nikolle. me 25 prill fute koken te kembet e monikes

 8. Bisturia says:

  ..me cilin do perleshesh me p…… e sateme qe te ka dhjer o injorant o ndyresir e qelbur…ore bythlepires profesionist.

 9. Ku eshte Prokuroria o jua shkerdhfte afrika Grate e ckeni ne shtepi

  se po lejoni kriminelizimin te dali mbi cdo Ligje ne Shqiperi
  vetem se ju Pederaste te FakeDrejtesise
  nuk veproni e Lini qellimishte Krimin te destabilizoj Shqiperine !

  Ku je mer zoti KM ta shkerdhefsha Shtetit ,perse i pagun Mijardat
  nga Buxheti i Shtetit per kta bij Kurvash qe sabotojne Shtetin Shqiptare
  pikerishte kta qe duhet me bo Ligjin e sabotojne ate ,duke i lene fushe te lire veprimi Krimit Poltike dhe atij ordinere ,

  perse zoti KM paguhen kta Putana qe kane pushtuar Drejtesine Miljarda
  nga Taxapaguesi Shqiptare ??????????????????????

  Kujt i sherbejn Perleshjet qe therret her pas here ky bir Kurve Antishqiptare dhe ne emer te kujt kerkon te gjakosen shqiptaret ???

 10. Zana says:

  Lesi me sa duket me vonesë por e ka kuptuar humbjen e opozitës dhe kërkon ti dalë të keqes përpara me aludimin se zgjedhjet do të vidhen.

 11. K says:

  Shko kërko ndonjë idiot si puna jote nga bathorja të përleshet që të sjelli berishën në pushtet.

 12. Bashkim says:

  Me 26 Prill e han te sateme se do vije americoni e ta ndreq samarin mire PASTAJ luaje SUMEN po ta mbaj ti. Vetem Mona GRIDA Salushja Mesilla e Demit MUND te dalin ti BEJNE xhiro Americon ve nga Mali me gropa.

 13. Ladi says:

  Bithqire ngele ter jeten .ti duhet me ti qi ropt sita beri Berisha .dhe kishte patur te drejte

 14. O Lesh! Na rrofsh k..in! Kaq budallenj i çuan shqiptaret ti – sa mendon se do te te degjojne akoma ty, qe je mjeshter vetem per gjobevenje!!!???
  Po ik o njeri i neveritshem, o vemje, o hijene zorresh.
  Po si se kupton se sa i neveritshem je bere more. O breke e saliut.

 15. Cfare te satene kerkon tı or Nıkoll Kerkon gjak e cfare kerkon,Megjıthese Sala ta shkerdheu te teme dhe tanıje detyruar e theret baba,por edhe dy here te tjera teeshte kerdhyer nena ne lezhe harrove dınamıtın tek dera e shtepıseqe ıshte nje sınjal ı forte per ty qe mos e luaj shume bythen,se dınamıtın do ta fusın ne bythe,Tı gazeta e jote dhe sekserı yt ı gazetes Bashkım Hoxha jenı nga me te neverıteshmıt,Gazeten tende nuk e lexon asnjerı,pervec Bashkım Hoxha ose qafoku,

 16. rexha 10 says:

  Beje nje perleshje me teteme,more maskara i fulliqur .Eshte e cuditeshme qe keta gjakeprishurish bejne vetem thirrje per lufte .kunder kujte??????votat jane vullnet ,dhe jo shiteblerje ,sepse po e bleve voten ,i ke rrembyer deshiren dhe te drejten e qytetarit.
  C’are kuptone ky maskara i shitur me fjalen : votime jane te lira e te ndershme???? Perse done ta mbroje krimin me dhune ???Kujte i sherbene dhuna ne zgjedhjet e lira????PERSE nuke ndalohen te tille tipa qe bejne thirrje per destabilimin e vendit??? Eshte e treta here qe bene te tilla thirrje ky njethundrake ,qe kurre nuke u be njeriqyshe kure Berisha e dogji .

 17. xhemal says:

  me 26 te prillit te ketij viti do jete dita me e qete e vitit..thjesht qente e rruges thone se bashkite do i grumbullojne ne nje qender ku do kene mundesi te hane ,mjekohen,pastrohen shume me mire se ne rruge e mundesi te medha te lehin me nje ndryshim se ne qytet nuk do degjohen fare

 18. Prenga says:

  C’behet keshtu. Ky Lehsi ben thirrje per kryengritje dhe nuk do tia dije per strukturat e shtetit.
  Ai duhet te ndiqet penalisht per thirrjet per permbysje te shtetit dhe votave te neserme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.