Aktualitet

“O Luli po më merr gruaja, hajde ta bëjmë një foto”, Basha: Ma jep mua. Thëllëzë, si je? Ta kam kapur për dore burrin

Nga L.B | 17 March, 2021 10:12

Lulzim Basha ka qenë këtë të mërkurë në Novoselë, në një fabrikë vaji.

Në këtë moment, pronari i fabrikës ka qenë duke folur me të shoqen në telefon.

Basha ia ka marrë telefonin dhe ka foluar me gruan e tij.

Dialogu është një perlë.

Pirro: O Luli po më merr gruaja, hajde të bëjmë një fotografi.

Lulzim Basha: Ma jep, si e ka emrin bashkëshortja?

Pirro: Thëllëza

Lulzim Basha: Thëllëza si je? Mirë, ja me Pirron duke qarë hallet. Do fitojmë patjetër. Është fitorja juaj, e çdo familje shqiptare.

Ja kam kapur dorën e njeriut punëtor. Këto duar do të prodhojnë mirëqenien. 

Ato kuintal vaj që kanë mbetur pa shitur janë plaga e këtij vendi. Ne do ta rrisim ekonominë që mos të ikë mundi juaj.

Ti je grua e fortë, edhe atë do ta kalosh. Siç po çel pranvera ashtu do vijë dhe ndryshimi, në veçanti me ndihmën tuja.

Thëllëza, gruaja e fortë, burri i fortë, gruaja e fortë, shoqëri e fortë dhe Shqipëri e fortë. Të përqafoj fort, të falenderoj nga zemra.

 

Share! Facebook Twitter Whatsapp

12 komente në ““O Luli po më merr gruaja, hajde ta bëjmë një foto”, Basha: Ma jep mua. Thëllëzë, si je? Ta kam kapur për dore burrin”

 1. Llano says:

  hahahahahahahaaaa
  histori per Portokalline

 2. endri says:

  jo po kape prej kari.

 3. Ndue says:

  Karabush burre,ky nuk mbushe kurre,mjere opozita per kete karnavale qe eshte kolloun cirku

 4. Lylo ,

  amanon t’keqen nona ty bukuroshja e nanes ,
  perkdhelja i fije hajdarin burrit me dor s’i bo efekt mo
  ati ,merrja njiher ne Goje ot’keqn nona ty sa i mir qi jesh
  Votat per ty i kena gati . 🤗
  Amon se me mu s’i pelqe mo Hajdarit , shejtanit Plak .
  Te ka pa ene ne ender dreqi Plak .
  dhe gerthiste Lyli-lyli ma thith oooh sa djal i mir qi je ,
  e filloj te knoje pasanej Djalli do Llokum ,djali do sunxhuk
  basha ashti i mir Rama o Kopuk .
  Amon lylo beja Hadarit me goje ,se te ka marak . Votat lylooooo tyyyryyyllyyyyy

 5. Lul kastraveci pa fara says:

  Pse eshte kaq gomar ky qe pretendon te udheheq gomeret

 6. Zana says:

  Ik ore viç i pa lëpirë.

 7. Endri says:

  Kopjac i keq

 8. Dere me dere e hu më hu says:

  Burrin po e mbaj dhe ta kthej neser. Dua te bej pune bindese me te qe te me besoje

 9. Sul Korriku says:

  Ky eshte defiçen i shko(a)lluar ne perendim !

 10. Vlora says:

  lule -Hollandezi,kapja ,dhe Peshoja pak topet..dhe leri Doren….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.