Aktualitet

Rrëfimi shokues i këngëtares së njohur: Më përdhunuan kur isha 15 vjeç, dhe prapë kur isha duke vdekur nga mbidoza

Nga L.B | 17 March, 2021 11:32

Në dokumentarin e saj të ri, “Dancing With the Devil”, Demi Lovato ka folur publikisht për abuzimet seksuale që janë kryer ndaj saj.

Dy nga ngjarjet më traumatike për të cilat flet, Demi i kujton në 2018-ën, kur përfundoi në mbidozë nga shpërndarësi i saj i drogës dhe tjetrën, kur ishte 15 vjeç, kësaj here nga një adoleshent, që gjithashtu ishte yll “Disney” asokohe.

“S’është se thjesht më droguan. Përfituan nga unë. Kur më kanë gjetur isha lakuriq, kisha marrë ngjyrë tjetër.

Praktikisht isha e vdekur për 1 javë pasi ai përfitoi prej meje. Kur u zgjova në spital më pyetën nëse kisha bërë seks pa vetëdije.

Kisha vetëm një si vegim të tij sipër trupit tim. Mu kujtua ajo pjesë dhe thashë po.

Një muaj pas mbidozës kuptova se nuk kam qenë në gjendje të marr një vendim të ndërgjegjshëm”, tha ajo.

Teksa tregonte për abuzimin e 2018-ës, Demi foli për herë të parë për përdhunimin gjatë adoleshencës.

Ajo tregon se nuk e zgjati këtë çështje nga frika e asaj çfarë mund të ndodhte më vonë.

Njerëzit mund të mos e besonin çfarë i kishte ndodhur prej ngjarjes së hershme: përdhunimit të adoleshencës:

“Kur isha adoleshente isha në një situatë të ngjashme. Kam humbur virgjërinë përmes një përdhunimi”- tregon Lovato, duke mos përmendur emrin e abuzuesit.

Ylli i “Disney” tha se asokohe ata ishin në fillimet e romancës, por ajo s’ishte gati për të kryer marrëdhënie:

“Unë s’kisha një herë të parë romantike. S’ishte për mua, ma shpifte. Pastaj më duhej ta shihja këtë njeri gjatë gjithë kohës, prandaj fillova të mos haja më dhe ta përballoja në mënyra të tjera.

E kam dënuar veten për vite me radhë, prandaj kam kaluar një kohë shumë të vështirë derisa kam pranuar se çfarë ndodhi ishte në fakt përdhunim.

Ne thjesht dilnim dhe mendova se nuk do t’i çonte gjërat më larg nëse unë s’doja. Kjo s’kishte rëndësi për të dhe e bëri. Për shumë kohë i kam thënë vetes që është faji im sepse unë pranova të jem në një dhomë me të. Unë dilja me të.”

Ndonëse Demi ua ka treguar historinë e përdhunimit njerëzve të tjerë në jetën e saj, personi abuzues nuk mori kurrë një ndëshkim për çfarë bëri:

“Atë s’e nxorën kurrë nga filmi. Kam qëndruar e heshtur për shumë gjatë, pasi u lodha.”

Pas dy ngjarjeve abuzuese, Demi duhet të përballonte pasojat traumatike. Kjo nënkuptonte edhe faktin që i është dashur të qëndrojë në kontakt me të dy njerëzit që abuzuan me të, pavarësisht çfarë ndodhi:

“E telefonova atë njeri një muaj më vonë dhe u përpoqa të bëj gjënë e duhur duke e mbajtur situatën në kontroll. Thjesht u ndjeva unë më keq!”

Premiera e dokumentarit të ri të Demi Lovato-s do të jetë në 23 mars, 2021 në YouTube.

Share! Facebook Twitter Whatsapp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministri britanik i Shëndetësisë: Qëndroni të qetë dhe vazhdoni vaksinimin me AstraZeneca

Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock kërkoi sot të vazhdohej procesi i vaksinimit kundër COVID-19 me AstraZeneca, duke siguruar se nuk kishte prova se ajo shkaktonte mpiksje gjaku. Përdorimi i kësaj vaksine u pezullua si masë parandaluese nga disa vende të shqetësuara për efekte të mundshme anësore. “Nuk ka prova që këto vaksina kanë shkaktuar […]

17 March, 2021 13:40 | 0 Komente
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
Aktualitet

ANALIZA: Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që ishte miratuar në shkurt të vitit 2020. Në një dokument të brendshëm, të përgatitur nga Komisioni Evropian për shtetet anëtare, janë paraqitur hapat përmes së cilave edhe Mali i Zi dhe […]

17 March, 2021 13:04 | 0 Komente
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.