Politika

Piro.jpg
Aktualitet

LETRA/ Basha nuk e kandidoi në Vlorë, Këshilltari i Sigurisë në PD jep dorëheqjen. Gjeneral Ahmetaj: Sekserët kanë pushtuar të djathtën

Ish-këshilltari i sigurisë kombëtare pranë PD Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Ahmetaj ka kërkuar dorëheqjen e parevokueshme nga detyra përmes një letre drejtuat strukturave të PD-së. Në letrën drejtuar kreut te PD Lulzim Basha, Ahmetaj shpreh ndjesën për të gjithë ata që mund të ketë lënduar ose zhgënjyer me këtë akt. Ai shpreh […]

17 March, 2021 13:23 | 0 Komente
Meta-6.jpg
Aktualitet

Asgjë nuk është siç duket: Kulisat e fushatës, nga Meta te Basha

Fushata për zgjedhjet e 25 prillit, si kurrë ndonjëherë po shfaqet si një fushatë atipike dhe e tillë do të jetë deri në fund. Një fushatë e kondicionuar nga pandemia dhe rregullat anti-Covid, por edhe një fushatë ku nuk kemi vetëm dy palët në garë, ata në pushtet dhe ata në opozitë, por shumë faktorë […]

17 March, 2021 13:19 | 0 Komente
Leli.png
Aktualitet

Basha fton Dritan Lelin t’i bashkohet opozitës: Do fitosh edhe ti, edhe Vlora!

Lulzim  Basha i ka bërë thirrje të hapur kryebashkiakut të Vlorës Dritan Leli, që t’i bashkohet opozitës. Kjo thirrje erdhi pikerisht ne qytetin e drejtuar nga Leli, në Vlorë. Basha i ka dhënë përgjigje pyetjes nga gazetarët sesi e gjykon ai shkarkimin pas kaq vitesh të kryebashkiakut Dritan Leli nga Rama, pikërisht në prag të […]

17 March, 2021 12:41 | 0 Komente
Metatata.jpg
Aktualitet

Meta kundër reformës në drejtësi: Eshtë e kapur, merret me ‘cironkat’ e jo ‘peshkaqenët’ dhe pastrimin e parave të drogës

Presidenti i Republikës Ilir Meta u pyet sot gjatë një dalje për mediat në sheshin “Nënë Tereza” dhe për akuzat e kryeministrit Edi Rama se opozita dhe Presidenti duan të kapin reformën në drejtësi. Ai tha se reforma s’mund të jetë më e kapur se sa është tani, duke iu referuar sërish çështjes së selisë […]

17 March, 2021 12:36 | 0 Komente
rama-7.jpg
Aktualitet

Rama-Bashës: Grumbullon njerëz duke ngritur gishtat mbi makina, injorancë e papërgjegjshmëri e madhe

Kryeministri Edi Rama nga Fieri ka komentuar mitingjet që kreu i PD Lulzim Basha po zhvillon me militantët e PD në disa qytete të vendit duke shkelur që të gjitha masat antiCovid. Në fjalën e tij ku inspektoi procesin e vaksinimit të mësuesve në një nga shkollat në Fier , Rama e quajti “fatkeqësi e […]

17 March, 2021 12:35 | 0 Komente
meta-per-ramen-433x300-1.jpg
Aktualitet

“Populli i 2 marsit është dhjetëfishuar”! Ilir Meta: Presidenca, kala e papushtueshme nga kjo bandë! Me çdo çmim, vota e lirë

Nga sheshi “Nënë Tereza”, ku Kreu i Shtetit foli për mediat paralajmëroi se populli i dy marsit është dhjetëfishuar. Duke u ndalur tek  përplasja me policinë bashkiake për zyrat e FRD, Meta tha se u provokua dhunë në prani të Kreut të Shtetit. “Ata persona që provokuan dhunën ndaj një partie të ligjshme sic është […]

17 March, 2021 12:30 | 0 Komente
asqeriu.jpg
Aktualitet

Basha takon në Vlorë “kushëririn” e Ramës dhe Bujar Asqeriun: Atë symadhin s’e do askush në fisin tonë, nuk të gënjen vëllai

Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Vlorë, ka takuar disa personazhe interesantë. I pari ishte një tip, që u prezantua si kushëriri i Ramës. “O vlla të uroj shëndet, ne do fitojmë. Unë jam kushëriri i Edi Ramës, më maskarai që ka Shqipëria. Na mori pronat, më hoqi nga puna mua, familjen time, ia […]

17 March, 2021 11:42 | 3 Komente
Basha-vlore.png
Aktualitet

Lulzim Basha, miting në kushte pandemie në Vlorë. Thirrjet: Ja kali i PD-së! Rama ik

Kryedemokrati Lulzim Basha është pritur nga qytetare në qytetin e Vlorës, duke mos respektuar asnje prej kushteve te mbrojtjes kunder Covid. Qytetarët kanë dalë me flamuj të Partisë Demokratike në duar duke brohoritur: Rama ik! Basha! Ja kali i PD-së! Ndërkohë në një prononcim për mediat, Basha tha se beteja e 25 prillit nuk është […]

17 March, 2021 11:34 | 0 Komente
pato-750x375-1.jpg
Aktualitet

Patozi nis fushatën në Elbasan: Ata që përdorën “Ditën e Verës” nuk mund të jenë zgjidhja

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, shpalli nisjen e fushatës në Elbasan, pas një takimi me të gjithë kandidatët për deputetët të këtij Qarku në një prej hoteleve të qytetit. Patozi tha mes të tjerash se lista e Bindjes Demokratike në Elbasan përfaqëson më shumë se kudo tjetër etjen dhe vrullin e rinisë shqiptare për […]

17 March, 2021 11:12 | 0 Komente
1561718758_zefhila.jpg
Aktualitet

Nuk sosin telashet për kandidatin e PD-së së Shkodrës: Gjykata Kushtetuese cakton datën për Zef Hilen

Kandidati i PD-së së Shkodrës Zef Hila, përveç problemeve që i kanë dalë me hetimet e tij nga ana e Prokurorisë për abuzim me detyrën, pritet të gjykohet edhe nga Gjykata Kushtetuese. Institucioni që interpreton ligjin themeltar të shtetit shqiptar ka caktuar datën kur do të gjykojë shkarkimin e Zef Hilës nga ana e qeverisë […]

17 March, 2021 11:01 | 0 Komente
See more from Politika
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.