Antena

Antena-logo-1.jpg
Antena

Bilushi i Metës shikon me dyshim ndryshimet në listat e Bashës

Sot është afati i fundit në KQZ, që duhet të regulloheshin gabimet në lista. LSI dhe PS nuk patën proleme dhe bënë korrigjimet e tyre, ndërsa PD ka këmbëngulur të shtojë pafundësisht numrin e deputetëve në lista, duke tejkaluar tavanin e vendosur nga ligji. Bilushi i Metës filloi ta analizojë këtë fenomen. Shqetësimi i lindi, […]

16 March, 2021 19:21 | 1 Komente
Antena-logo-1.jpg
Antena

Bilushi i Metës rekomandon masat e duhura pas deklaratës së Metës, që do jetë i çmendur deri më 25 prill

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, presidenti Meta njoftoi se do jetë kështu, pra në të njëjtën gjëndje shëndetësore, deri më 25 prill. Pas këtij njoftimi, Bilushi i Metës bëri këtë njoftim për shtyp: “Të dashur miq! Siç e konfirmoi dhe vetë presidenti, ai do të vazhdojë të jetë në këtë gjendje deri më 25 […]

15 March, 2021 20:17 | 2 Komente
Antena

Bilushi i Metës shpjegon konfliktin e LSI me Gaz Bardhin në Elbasan

Ka pasur dy qëndrime të ndryshme rreth ngjarjes së sotme në Elbasan nga opozita. Qëndrimi i LSI ishte që militantët e opozitës sulmuan dhe zbuan Edi Ramën nga Elbasani. Madje Monika i përshëndeti me një deklatatë për shtyp. Qëndrimi i Gaz Bardhit ishte që këta të PS kishin rrahur protestuesit e PD dhe për këtë […]

14 March, 2021 19:57 | 0 Komente
Antena

Bilushi i Metës shpjegon pse po lindin këngë për Skënderbeun e dytë

Pas publikimit të një rapsodie dibrane mbi Ilir Metën, të cilin e quajnë Skënderbeun e ri, Bilushi i Metës shpjegon arsyet pse po ndodh ky fenomen: “Të dashur miq! Nuk ka asgjë për t’u çuditur nga kjo që po ndodh. E gjitha nisi në Kamëz në tetor të vitit që shkoi, kur komuniteti dibran i […]

13 March, 2021 19:34 | 2 Komente
Antena

Bilushi i Metës: Mbrojtëm zyrën e Doktorit, s’mund t’ia lëmë Erion Veliajt

Pas përleshjes së Ilir Metës dhe rojeve të tij private, me Policinë Bashkiake, që ruante Autoritetin për Mbrojtjen e Konsumatorit, Bilushi i Metës bëri sqarim për publikun, pse Ilir Meta shkoi aty për t’u përleshur: “Të dashur qytetarë! Ne ishim duke ecur nëpër Tiranë, të gjenim ndonjë njeri për ta dekoruar apo për të shëtitur, […]

12 March, 2021 19:50 | 6 Komente
Antena

Bilushi i Metës shpjegon si do shmanget prerja e duarve të veprimtarëve të LSI-së

Pas deklaratave të ashpra të Metës, se çdokush që prek votat më 25 prill, do t’i pritet dora, shumë veprimtarë të LSI-së janë ankuar të shqetësuar në Presidencë, për fatin e duarve të tyre. Bilushi i Metës u ngarkua t’i qetësojë dhe t’i udhëzojë si mund të shmangin dënimin: “Të dashur veprimtarë të LSI-së! Deklarata […]

11 March, 2021 20:24 | 2 Komente
Antena

Bilushi i Metës iu kërkon ndjesë vëllezërve Budina: Menduam që do t’iu fuste Luli në lista

Pas pakënaqësisë që shfaqën vëllezërit Budina për mos përfshirjen në listat e kandidatëve për deputetë, pas premtimit publik që ju bëri Basha kur ata mbronin Teatrin, Bilushi i Metës iu bëri sot një letër ndjese për atë që ka ndodhur: “Të dashur vëllezërit Budina! Ajo që ka ndodhur me ju është një gjë që duhet […]

10 March, 2021 19:23 | 0 Komente
Antena

Bilushi i Metës pranon autokritikën e Qim Pekës, që ka promovuar Ramën

Pas shpalljes së listave nga dy partitë dhe talljen që Rama bëri me listën e PD-së, Qim Peka bëri një autokritikë, të cilën ja postoi dhe Bilushi i Metës. Në autokritikë, ai kërkon ndjesë që kishte promovuar Edi Ramën dhe e kishte bërë figurë politike. Ja teksti i plotë i autokritikës së Qim Pekës: “Të […]

9 March, 2021 19:45 | 0 Komente
Antena

Edi Rama drejt “ Hagës“

(Shënim: Këto qe do të lexoni me poshtë janë pjesë të akuzës që do t’i dërgohet këto ditë SPAK-ut) Edi Rama, kryetari i Partise Socialiste dhe kryeminister i Shqiperise ka arritur t’i shmanget ndeshkimit te madh popullor duke perdorur lloj lloj manipulimesh. Ne mandatin e pare qe “fitoi” ne zgjedhjet e vitit 2013,  ai perdori […]

8 March, 2021 20:24 | 3 Komente
Antena

Bilushi i Metës tregon peripecitë e 7 Marsit dhe premtimin e Metës

Sot është 7 Marsi, “Dita e Mësuesve’. Bashkë me Presidentin Meta shkuam në Korçë. Në mëngjes shkuam në Kolanec. Na tha njëri që është një djalë që mund ta marrim me LSI. Kishte mbaruar “Kristalin” e Korçës. Shkuam e takuam. Dukej djalë i mirë. Ai na ftoi për drekë me trofta lumi. I thamë do […]

7 March, 2021 19:17 | 2 Komente
See more from Antena
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.