Kryesore

asqeriu.jpg
Aktualitet

Basha takon në Vlorë “kushëririn” e Ramës dhe Bujar Asqeriun: Atë symadhin s’e do askush në fisin tonë, nuk të gënjen vëllai

Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Vlorë, ka takuar disa personazhe interesantë. I pari ishte një tip, që u prezantua si kushëriri i Ramës. “O vlla të uroj shëndet, ne do fitojmë. Unë jam kushëriri i Edi Ramës, më maskarai që ka Shqipëria. Na mori pronat, më hoqi nga puna mua, familjen time, ia […]

17 March, 2021 11:42 | 3 Komente
lovato.jpg
Aktualitet

Rrëfimi shokues i këngëtares së njohur: Më përdhunuan kur isha 15 vjeç, dhe prapë kur isha duke vdekur nga mbidoza

Në dokumentarin e saj të ri, “Dancing With the Devil”, Demi Lovato ka folur publikisht për abuzimet seksuale që janë kryer ndaj saj. Dy nga ngjarjet më traumatike për të cilat flet, Demi i kujton në 2018-ën, kur përfundoi në mbidozë nga shpërndarësi i saj i drogës dhe tjetrën, kur ishte 15 vjeç, kësaj here […]

17 March, 2021 11:32 | 0 Komente
meta-lesi-3.jpg
Aktualitet

Nikoll Lesi paralajmëron humbjen: Duhet të përgatitemi për përleshje më 25 prill

Nikoll Lesi nëpërmjet gazetës së tij ka paralajmëruar humbjen e zgjedhjeve më 25 prill. Kjo, me argumentin se ato do të vidhen. Ndaj ai i bën thirrje opozitës që të bëhet gati për përleshje. “Nuk ka asnjë precedentë historikë apo logjikë politike, që sheh fituese përballë një uragani opozitar, një qeveri të kalbur nga korrupsioni […]

17 March, 2021 10:43 | 18 Komente
Lulia-2.jpg
Aktualitet

REPLIKAT/ Fermeri ia thotë në sy: Ty nuk ta kam besën! Reagon Basha: Fajin e ka Rama që s’keni besim tek unë

Lulzim Basha ishte në Novoselë të Vlorës këtë të mërkurë ku takoi disa fermerë. Basha premtoi subvencione deri në 100 milionë euro për fermerët, ndërkohë që deklaroi se PD-ja është e vetmja forcë që mund ta çojë në Europë, Shqipërinë. “Gjëja e parë që kemi është 100 mln euro subvencione për fermerin. Që Shqipëria duhet […]

17 March, 2021 10:30 | 9 Komente
40513218-9366639-davis_centre_.jpg
Aktualitet

FOTOT: Arrestohet për skllavëri “Lordi i Seksit”, jetonte me 6 gra dhe drejtonte sektin e çuditshëm

Policia e Australisë ka bërë së fundmi publike fotot nga operacioni i kryer të enjten e kaluar në pronat e të ashtuquajturit “Lordi i Seksit”, i cili u arrestua nën akuzën e skllavërisë. James Robert Davis u arrestua në pronën e tij në Armidale, në veri të Neë South Wales dhe policia ushtroi një kontroll […]

17 March, 2021 10:27 | 1 Komente
basha-1-1.jpg
Aktualitet

“O Luli po më merr gruaja, hajde ta bëjmë një foto”, Basha: Ma jep mua. Thëllëzë, si je? Ta kam kapur për dore burrin

Lulzim Basha ka qenë këtë të mërkurë në Novoselë, në një fabrikë vaji. Në këtë moment, pronari i fabrikës ka qenë duke folur me të shoqen në telefon. Basha ia ka marrë telefonin dhe ka foluar me gruan e tij. Dialogu është një perlë. Pirro: O Luli po më merr gruaja, hajde të bëjmë një fotografi. […]

17 March, 2021 10:12 | 12 Komente
vuze-pritje.jpg
Aktualitet

Gjermania bllokon vizat e punës për Shqipërinë dhe Ballkanin

5500 viza pune në vit ka vënë në dispozicion Gjermania për kosovarët që duan të punojnë në Gjermani. Kjo përbën një të pestën e vizave të parashikuara në kuadër të kontingjentit të rregullores së Ballkanit Perëndimor. Kjo bëhet e ditur në një përgjigje të qeverisë gjermane ndaj një pyetjeje me shkrim të grupit parlamentar të […]

17 March, 2021 10:06 | 0 Komente
meta1-1.jpg
Aktualitet

Ilir Meta u çmend, se i hapën vetëm një derë: Bashës ia hapën të dyja dyert

Sali Shehu thotë se Ilir Meta u çmend të premten dhe u përlesh me policinë, pse i hapën vetëm një derë. “Më datën 3 ose 4 menjëherë pasi kam nënshkruar marrëveshjen me PD, mbledhjn e asamblesë në seli, ka ardhur një shkresë e paidentifkuar, pa autoritet shtetëror. Kam tentuar të kontaktoj me Erion Veliaj, nuk […]

17 March, 2021 10:01 | 3 Komente
osmani.jpg
Aktualitet

Bastexhinjtë e Tiranës: Nga drejtori, tek trajneri…

Nga Adriatik Dosti Kush eshte Tefik Osmani …i akuzuari nga UEFA per shitje ndeshjesh  qe Tirana e Refik Halilit e  ka drejtor teknik te klubit dhe sot e gradon edhe  ne Antar te Bordit drejtues te klubit… Dikur i akuzuari kryesor prej ish- presidentit te Partizanit Albert Xhani per shit-blerje ndeshjesh e sidomos per baste […]

17 March, 2021 09:35 | 6 Komente
astra.jpg
Aktualitet

FAKTET: Të gjitha gënjeshtrat mbi problemet e vaksinës së AstraZeneca

Aspak panik: pavarësisht psikozës së përgjithshme, të dhënat e vetme zyrtare që kemi lidhur me vaksinën antiCovid na thonë se është efikase dhe e sigurtë. Rastet e trombozës midis të vaksinuarve janë në linjë me pjesën tjetër të popullsisë. Nga Andrea Casadio Franca, Gjermania, por edhe Italia, kanë vendosur ta pezullojnë përdorimin e vaksinës AstraZeneca […]

17 March, 2021 09:20 | 1 Komente
See more from Kryesore
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.