Lifestyle

ajola4-e1410979111806.jpg
Aktualitet

Ajola Xoxa sqaron zërat për një lidhje të vjetër me Kastro Zizon: Nuk e kam patur kurrë të dashur

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Ajola Xoxa ka dhënë përgjigje për të gjitha thashethemet që kanë dalë lart e poshtë për një lidhje të hershme mes saj dhe këngëtarit Kastro Zizo. ‘Videoklipi shumë i bukur. Po për Kastro Zizon do bësh videoklip? Meqë thon që e ke pas të dashur në gjimnaz” i shkruan një ndjekëse […]

17 March, 2021 12:13 | 0 Komente
lovato.jpg
Aktualitet

Rrëfimi shokues i këngëtares së njohur: Më përdhunuan kur isha 15 vjeç, dhe prapë kur isha duke vdekur nga mbidoza

Në dokumentarin e saj të ri, “Dancing With the Devil”, Demi Lovato ka folur publikisht për abuzimet seksuale që janë kryer ndaj saj. Dy nga ngjarjet më traumatike për të cilat flet, Demi i kujton në 2018-ën, kur përfundoi në mbidozë nga shpërndarësi i saj i drogës dhe tjetrën, kur ishte 15 vjeç, kësaj here […]

17 March, 2021 11:32 | 0 Komente
2052410-1.png
Aktualitet

FOTOT: Modelja e famshme poston padashje videon që po bën xhiron e rrjetit

Modelja Gigi Hadid, padashje ka publikuar një video në rrjetet sociale ku duket fytyra e vajzës së saj, Khai. Për herë të parë, gjashtë muaj pas lindjes së saj, publiku u njoh me fytyrën e vajzës së modeles, pork jo e fundit e fshiu me shpejtësi. Gjithsesi, fansat e Hadid janë treguar mjaft të shpejtë […]

17 March, 2021 11:04 | 0 Komente
40513218-9366639-davis_centre_.jpg
Aktualitet

FOTOT: Arrestohet për skllavëri “Lordi i Seksit”, jetonte me 6 gra dhe drejtonte sektin e çuditshëm

Policia e Australisë ka bërë së fundmi publike fotot nga operacioni i kryer të enjten e kaluar në pronat e të ashtuquajturit “Lordi i Seksit”, i cili u arrestua nën akuzën e skllavërisë. James Robert Davis u arrestua në pronën e tij në Armidale, në veri të Neë South Wales dhe policia ushtroi një kontroll […]

17 March, 2021 10:27 | 1 Komente
itali-3.jpg
Aktualitet

Blerja e shtëpive për 1 euro në Itali, më e lehtë se asnjëherë

Qyteti italian i Laurenzanas, i vendosur në rajonin Basilicata të Italisë Jugore, e ka veçuar veten nga vendet e tjera italiane të cilat nga shpopullimi kanë hedhur në treg një numër shtëpish të braktisura për vetëm një euro, duke zbutur disa nga rregullat për skemën e saj, e cila filloi muajin e kaluar. Ndërsa rregulloret […]

16 March, 2021 22:25 | 0 Komente
b-6.jpg
Aktualitet

Burri në spital këshillonte gruan të flinte me meshkuj të tjerë, pas vdekjes vejusha gjen ngushëllimi tek…

Një ish-parukiere ka marrë lejën e bashkëshortit para se të vdiste të dilte dhe të flinte me meshkuj të tjerë. Ata u takuan në vitin 1999 dhe menjëherë patën një kimi me njëri-tjetrin. “Në kishim kimi, kaluam shumë mirë në dhomën e gjumit, unë jam nga ato femra që mund të shkoj me orë të […]

16 March, 2021 22:00 | 0 Komente
m-9.jpg
Aktualitet

Sëmundja e mëlçisë yndyrore: Nëse vëreni këto shenja, shkoni tek mjeku

Sëmundja e mëlçisë yndyrore është një gjendje e zakonshme por serioze e shkaktuar për shkak të akumulimit të dhjamit në mëlçi. Ekzistojnë dy lloje kryesore të sëmundjes së mëlçisë yndyrore: sëmundja e mëlçisë yndyrore joalkoolike (NAFLD) dhe sëmundja alkoolike e mëlçisë yndyrore. E para shkaktohet nga pirja e tepërt e alkoolit, e dyta prek njerëzit […]

16 March, 2021 21:50 | 0 Komente
t-8.jpg
Aktualitet

Pse Donald Trump sulmon Meghan Markle?

“Ajo nuk është e mirë! Unë e kam thënë më parë, dhe tani të gjithë e shohin që kisha të drejtë,” tha Donald Trump për Meghan Markle pasi ajo dhe Princi Harry hapën shpirtrat dhe zemrat e tyre për Oprah Winfrey dhe audiencat televizive në të gjithë botën. Por ish-presidenti i SHBA nuk e konsideron Meghan […]

16 March, 2021 21:30 | 5 Komente
jurss.png
Aktualitet

FOTOT: Anxhelina Hadërgjonaj mesazh fansave me poza provokuese

Këngëtarja e njohur, Anxhelina Hadërgjonaj, ka dalluar gjithmonë për stilin e veçantë të veshjes. Ajo merr gjithmonë vëmendje për postimet në Instagram, ku pasqyron jetën luksoze. Edhe me foton e publikuar së fundmi, nuk kishte se si të kalonte pa u vënë re. Anxhelina është shfaqur me llokët gjysmë bionde dhe me makijazhin me nuanca […]

16 March, 2021 17:26 | 0 Komente
trwjwjwjw.png
Aktualitet

FOTOT: Domethënia e veçantë që qëndron pas tatuazhit të preferuar të Rita Orës

Rita Ora ka qenë në qendër të kritikave pasi organizoi një festë për përvjetorin e 30-të në një restorant në Londër në fund të vitit të kaluar, në një kohë kur ishin marrë masa të rrepta për shkak të pandemisë. Së fundmi, këngëtarja shqiptare ka udhëtuar drejt Australisë, pasi është pjesë e jurisë së spektaklit […]

16 March, 2021 15:43 | 4 Komente
See more from Lifestyle
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.