Sport

sadikuuu-1024x576-1.jpg
Aktualitet

Sadiku në histori, shqiptari i parë në Copa Liberatores

Transferimi në Bolivinë e largët i befasoi të gjithë. Por, Armando Sadiku hyn në histori, si futbollisti i parë shqiptar që luan në Copa Libertadores. Sulmuesi debutoi në turneun që është ekuivalent i Champions në Amerikën Latine, në fitoren 5-0 që skuadra e tij, Bolivar regjistroi përballë uruguaianëve të Wanderers, duke siguruar një biletë në […]

17 March, 2021 13:15 | 0 Komente
osmani.jpg
Aktualitet

Bastexhinjtë e Tiranës: Nga drejtori, tek trajneri…

Nga Adriatik Dosti Kush eshte Tefik Osmani …i akuzuari nga UEFA per shitje ndeshjesh  qe Tirana e Refik Halilit e  ka drejtor teknik te klubit dhe sot e gradon edhe  ne Antar te Bordit drejtues te klubit… Dikur i akuzuari kryesor prej ish- presidentit te Partizanit Albert Xhani per shit-blerje ndeshjesh e sidomos per baste […]

17 March, 2021 09:35 | 6 Komente
gjimshiti.jpg
Aktualitet

Champions League: Gjimshiti jashtë, Real e Manchester City “fluturojnë” në çerekfinale

Real Madrid dhe Manchester City janë dy skuadrat e para që janë kualifikuar në çerekfinalet e Champions League. E pritshme diçka e tillë, pasi dy klubet e mëdha i kishin fituar edhe duelet e para në transfertë kundër Atalantës dhe gjermanëve të Borussia M’Gladbah. “Qytetarët” e Pep Guardiola i zgjidhën llogaritë shumë shpejt, pasi realizuan […]

16 March, 2021 22:58 | 0 Komente
C660F90D-953C-498E-B4AD-B0E651B532BD.jpeg
Aktualitet

Bajrami në Kombëtare, Reja: Nuk kam lojtar tjetër si ai

Trajneri i Kombëtares Edy Reja së fundmi ka dhënë një intervistë për ‘Gazeetta dello Sport’ ku ka folur për afrimin më të ri në skuadër Nedim Bajramin, i cili luan te Empoli. Ai është bindur të jetë pjesë e kuqezinjve edhe pse për këtë duhet të marrë pasaportën shqiptare. Në rubrikën katër pyetje për Edy […]

16 March, 2021 22:28 | 0 Komente
Bardhi-Lila.jpg
Aktualitet

Mbeti jashtë listës për deputet, Andi Lila: Duhet të pyesni Bashën, po nuk mbajti premtimet do i gjuaj me top kokës

Andi Lila ka komentuar në Procesin Sportiv se përse mbeti jashtë listës për deputet në qarkun e Tiranës. Ish-futbollisti i Kombëtares kuqezi, tregoi se për këtë duhet pyetur kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Lila tha se nuk është i mërzitur për këtë, teksa do japë kontributin e tij për PD, pasi ka qysh prej […]

16 March, 2021 17:16 | 11 Komente
Luan-Shpuza-.jpg
Sport

“Dashuri” mes kryebashkiakes dhe sponsorit/ Shpuza tregon problemet brenda Vllaznisë: Futbollistët 4 muaj pa rroga

Luan Shpuza, ish futbollist dhe menaxher futbolli, ishte i ftuari i gazetarit Altin Sulçe në “Sport Magazine” në Ora News ku foli mbi situatën që po kalon aktualisht Vllaznia me largimin dhe më pas riafrimin e trajnerit Thomas Brdariç. Ekipi kuqeblu e shihte veten +11 pikë para ndjekësve të saj, por rënia ishte aq e […]

16 March, 2021 16:03 | 0 Komente
air-albania-1-339x225.jpg
Aktualitet

Kërkesa për tifozë në stadium, ministria “lë thatë” FSHF-në, asnjë përgjigje nga qeveria shqiptare

Ndeshja kualifikese më Anglinë në 28 mars për Kombëtaren shqiptare shënjon fillimin e kualifikueseve për Botërorin Katar 2022. Dueli që do zhvillohet në “Air Albania Stadium” duke nisur nga ora 18:00, është kërkuar nga FSHF që të luhet me tifozë. Në lidhje me këtë dëshirë në kohë Covidi, FSHF pak ditë më parë shkroi një […]

16 March, 2021 15:23 | 0 Komente
604f84769505d732ff6891d6_o_U_v2-850x450-1.jpg
Aktualitet

FOTOT: Jeta e re e Lichtsteiner, nga mbrojtës në dyqan orësh

Për t’u shkëputur më parë nga puna, duhet të kërkojë leje, edhe pse këtë herë do të ketë një shef ndryshe. Stephan Lichtsteiner, “Swiss Express”, por edhe “Liftsteiner”, i quajtur kështu pas një gare me ashensorin në një reklamë të Puma-s. Ish mbrojtësi i Lazio, Juventus e Arsenal, ka nisur një praktikë në një dyqan […]

16 March, 2021 15:01 | 2 Komente
1000x-1.jpg
Aktualitet

Ibrahimovic kundër Kosovës, emri i tij në listën paraprake të Suedisë

Kosova duhet të bëjë llogaritë me Zlatan Ibrahimovicin në fushë për sfidën me Suedinë, më 28 mars, në kuadër të kualifikueseve të Botërorit. Mediet suedeze shkruajnë se sulmuesi i Milanit është përfshirë në listën paraprake të trajnerit Jan Andersson për sfidat e fundit të muajit, ku përfshihet edhe përplasja me “Dardanët”. Hera e fundit kur […]

16 March, 2021 12:59 | 0 Komente
conte.jpg
Aktualitet

10 rregullat e Antonio Contes për të fituar titullin kampion

Nëntë pikë përpara vendit të dytë në renditje, tetë fitore radhazi në po aq ndeshje në fazën e dytë. Interi i Antonio Conte vrapon, drejt titullit kampion e, pas një pjese të parë zhgënjyese të sezonit, me eliminimin fillimisht nga Champions League dhe më pas nga Kupa e Italisë, tani duket si një makinë e […]

16 March, 2021 09:56 | 0 Komente
See more from Sport
© 2021 Gazeta Tema. All Rights Reserved
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.